Jdi na obsah Jdi na menu

Návod a Přihláška

IVSA EXCHANGES

 

Co?: IVSA výměny jsou výměny mezi dvěma, nebo více IVSA chapters. Standardně se jedná o týdenní (ve skutečnosti 6 denní), nebo víkendové (3 denní) výměny. Tyto výměny se pořádají za účelem poznání nových zemí, jejich kultur, jejich veterinářství a také získání nových přátel a tím i kontaktů.

Jak vidíte tak IVSA je po celém světě (Modrá: aktivní IVSA, Oranžová: IVSA kandidát, Azurová: inaktivní IVSA). Kromě výměn se také pořádají IVSA kongresy a symposia, které se každý rok konají v jiné zemi a sjíždí se na ně členové všech IVSA.

 

Jak?: Nejdříve se dohodnou alespoň přibližná data která nejvíce vyhovují oběma stranám (je to dělané tak, aby výměny probíhaly od Čtvrtka do Úterý, aby bylo jednodušší si nahrazovat cvičení). Otevřou se přihlášky na výměnu a až je dostatek lidí z obou IVSA (většinou 10), tak se začne řešit doprava, bližší informace o lidech co jedou na výměnu (alergie atd.), program který budou mít až k nám přijedou a naše nápady pro program až budeme u nich (většinou se sejdeme třeba v SICu nebo v IVSA kanceláři a tam velkou část z toho vyřešíme). Vzhledem k tomu, že my vytváříme program pro ně, tak je potřeba si udělat i čas v týdnu, kdy budou oni u nás (stačí aby s nimi byli 2-3 lidi, ale nejlepší je když můžou všichni). Jinak jediná věc kterou platíte na výměně je doprava. Jídlo, ubytování, výlety atd. platí hostitelská IVSA.

 

 

Přihlášení na výměnu: Přihlášení probíhá na online dotazníku níže.

 

Nejdůležitější část jsou IVSA zásluhy, podle nich vybírám kdo pojede (více zásluh, větší šance že pojedete). Nejsem ale jediný který to vybírá, přihlášky nechávám projít i přes zbytek rady, takže i kdyby jste něco zapomněli napsat, nebo jste někomu hodně pomohli tak to od nich uslyším. Můžete se přihlásit na kolik výměn chcete, ale snažím se to udělat tak, aby každý jel na jednu výměnu, aby i ostatní měli možnost někam jet. Proto do poslední části dotazníku (Proč bych zrovna já měla/měl jet na výměnu?) prosím napište na kterou výměnu byste chtěli jet nejraději. Pokud bude místo na nějaké výměně, kterou jste taky vybrali, ale není to vaše hlavní, tak vám napíšu a zeptám se jestli by jste měli zájem jet. Ale pokud pojedete, tak potom bude menší šance, že se dostanete na výměnu na kterou jste chtěli jako na hlavní. Jinak poslední část dotazníku nemusíte vyplňovat, jsem rád když je tam aspoň něco napsáno (abych měl aspoň maličkou představu o tom člověku), ale není to nějak důležitý faktor při výběru, takže když nic nenapíšete tak to nijak nevadí.

Jiří Beneš, Exchange Officer

 
 

Jazyky

ČeštinaEnglish

Fotoalbum

Kontakt

IVSA Brno, Czech Republic, z.s.

Palackého třída 1946/1
612 00 Brno - Královo pole

+420 776 754 899

ivsa.brno@gmail.com